هزینه انواع تبلیغات چقدر است؟

همانطور که مستحضر هستید هزینه انواع تبلیغات بستگی به میزان بازدید سایت یا پیج کاری منبع دارد که در طول روز به چه میزان از آن صفحه بازدید به عمل می آید، البته لازم به ذکر است که هزینه تبلیغات بستگی به میزان فالوور در اینستاگرام دارد که البته این موضوع در وب سایت کمی متفاوت است. البته میزان بازدهی تبلیغات از سایت بیشتر از اینستاگرام می باشد که در ادامه به برسی آن می پردازیم.

تعرفه انواع تبلیغات

زمانی که به هزینه انواع تبلیغات می اندیشید باید این موضوع را بدانید که شما به چه میزان می خواهید تبلیغات انجام دهید؟ به عنوان مثال ممکن است که تبلیغات شما دوره ای بوده که این یک هزینه و تعرفه کاملا مشخص را در اختیار شما قرار می دهد البته به شرطی که از تعرفه ی پیج تبلیغ کننده اطلاع کامل داشته باشید.

هزینه تبلیغات وب سایت

اما اگر منظور از هزینه انواع تبلیغات وب سایت باشد باید در ابتدا بسیاری از موارد را مورد بررسی قرار دهید که آیا مخاطبان شما امکان حضور در آن سایت را دارند یا خیر؟ آیا وب سایت منبع جایگاه خوبی را با مبلغ مناسب در اختیار شما قرار می دهد؟ به طور کلی بسیاری از موارد باید مورد بررسی قرار بگیرد که در ادامه به توضیحات تکمیلی آن ها خواهیم پرداخت.

قیمت انواع تبلیغات در سایت

اگر روزانه وارد وب سایت های زیادی می شوید مطمئنا این به این موارد برخورد کردید که بنرهایی در حال چشمک زدن هستند تا نظرات شما را جلب کنند، برخی از آن ها را در لحظه ورود به سایت و برخی از آن ها را پس از اسکرول مشاهده می کنید، به طور کلی برای تمام آن ها رقم و تعرفه های مخصوص به خود مشخص شده است.

به عنوان مثال برای هرکدام از بخش ها رقم هایی معین شده است، فرضا برای وب سایت های که در طول روز بازدید های چند میلیونی دارند هر بخش از فضایی که مشاهده می کنید تعرفه های مخصوص به خود را دارند، هر چقدر این بنر بزرگ تر و در دید باشد هزینه ی آن بیشتر خواهد بود.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام

به طور کلی تعرفه تبلیغات در اینستاگرام بستگی به ادمین آن پیج دارد و نمی توان تعرفه ی مشخصی را برای آن ها تعریف کرد اما می توان فهمید که کدام تبلیغ هزینه ی کمتر و بیشتری را شامل حال شما می شود که می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد که در اینستاگرام گذاشته می شود:

چگونه جذب بیشتری داشته باشیم

برای اینکه درک بهتری از این موضوع داشته باشید بهتر است که برای شما یک مثال بزنیم! برای مثال شما بک فروشگاه لباس دارید که می خواهید توسط بانوان دیده شده و به صفحه کاری شما ارجاع یابند، در مرحله ی اول اگر موضوع اینستاگرام باشد باید پروفایل و صفحه کاری شما باید بسیار زیبا و مجذوب کننده باشد، پس از اینکه مطمئن شدید پروفایل شما بسیار زیبا است باید تبلیغات را شروع کنید و باید این موضوع را بدانید که تبلیغ باید در صفحه ای انجام شود که مخاطبین شما در آن حضور داشته باشد.

فروش در اینستاگرام

به طور کلی زمانی که از هزینه های تبلیغات سخن می گوییم هر چقدر بازدید و فروش بالا در اینستاگرام بخواهیم باید به این موضوع فکر کنیم که پیج منبع افراد بیشتری را به ما معرفی خواهد کرد و اگر پشتیبانی مالی خوبی داشته باشید می توانید درآمد بالایی را به دست بیاورید.

انواع تبلیغات در اینستاگرام

  1. در گذشته تبلیغات که به صورت پست انجام می شد از تعرفه ثابتی بستگی به تعداد فالوور مشخص می شد اما امروزه کمتر کسانی به پست اهمیت می دهند چرا که با روی کار آمدن استوری پست ها جایگاه و اولویت کمتری پیدا کردند.
  2. استوری اگر عکس یا به اصطلاح بنر باشد تعرفه کمتری نسبت به ویدیو شامل می شود. برای اطلاعات بیشتر در این موضوع به مطلب تبلیغات بازدیدی در اینستاگرام حتما سری بزنید.
  3. تبلیغات استوری می تواند به صورت یک اسلاید بوده یا توسط یک فرد محبوب در دنیای مجازی انجام شود که هر چقدر محبوبیت، تعداد فالوور و بازدید های آن بالا باشد هزینه ی آن بیشتر خواهد بود، به عنوان مثال برخی از کسانی که در دنیای مجازی فعالیت می کنند درآمدی بالغ بر 100 میلیون از هر تبلیغ دارند که البته مربوط به ساخت کلیپ و ویدیو می باشد.
  4. هزینه ی هر استوری می تواند چند میلیون هم برای یک مراجعه کننده آب بخورد! چرا که آن فرد را به عنوان اسپانسر خورد انتخاب کردید.
  5. اگر فردی را به عنوان اسپانسر انتخاب کرده باشید مطمئنا پس از ساخت یک ویدیوی فان توسط فن پیج ها هم آپلود شده و اگر مخاطب ها متغیر باشد که مطمئنا به همین صورت است به سادگی می توانید مشتریان خوبی را سمت خود جذب کنید.

نکته بسیار مهم در تبلیغات

زمانی که تبلیغات انجام می دهید باید این موضوع را بدانید که از همان ابتدا نباید به فروش بالا دست پیدا کنید، تبلیغات شما باید به عنوان برندسازی انجام شود، زمانی که تبلیغات شما به صورت مستمر بوده و دوره ای نباشد مطمئنا پاسخ تمام هزینه هایی که انجام داده اید را می گیرید، بنابراین یکی از نکته های بسیار مهم و حائز اهمیت در تبلیغات این است که تبلیغ را به عنوان فروش لحظه ای نپنداریم.