با توجه به فضای گسترده اینترنت و کسب و کار دیجیتالی، پشتیبانی و نگهداری سایت از مهم ترین عوامل در طراحی سایت محسوب می شوند. پشتیبانی، ارائه خدمات پس از فروش و کیفیت بالا از نکات مهم و دلگرم کننده برای مشتریان می باشد.

وب سایت یک معرف دیجیتالی به صورت یک مجموعه از اطلاعات که شامل قالب بندی، متن، رنگ، لینک، گرافیک می باشد که به منظور ایجاد ارتباط میان سازمان، شرکت و یا نهاد مقصود با عموم و ارائه محصولات و خدمات می باشد.

یک وب سایت برای حفظ رتبه بندی موتورهای جستجو، ارائه خدمات و اطلاعات، جذب مشتری و حفظ آن نیازمند نگهداری منظم می باشد. در حقیقت با توجه به روند رشد تکنولوژی، یک وب سایت بایستی به طور منظم رشد کند و به روز باشد.

شما میتوانید با خیالی آسوده نگهداری و پشتیبانی وب سایت خود را به منظور رشد و پیشرفت آن در جهت کسب و کار خود به تیم آمینا گروپ محول نمایید.

نکات لازم اجرا در پشتیبانی

به روز رسانی محتوا

به روز رسانی محتوا از نکات مؤثر در بازدید های بیشتر از سایت شما می باشد.

برای داشتن فروش بیشتر بایستی کاربران را با استفاده از محتوای مفیدی که خواستار آن می باشند، در سایت خود نگه دارید. در این صورت رتبه شاخص شما توسط گوگل بهبود میابد.

عدم هدر دادن زمان

در صورت ایجاد مشکل در هاستینگ وب سایت، میتوانید با درخواست کمک از سوی شرکت های پشتیبانی به صورت یک تماس یا ارسال یک ایمیل اشکالات بروز یافته در سایت خود را برطرف نمایید.

سهولت در ارتباط

به علاوه این شرکت های پشتیبانی این قابلیت را دارند که چگونگی عملکرد مشتریان در سایت را به شکل یک گزارش برای شما ایمیل نمایند. توجه داشته باشید که نتیجه این گزارشات ماهیانه به بهبود کسب و فروش شما کمک شایانی خواهد نمود.

امنیت وب سایت

با توجه به آثار مخرب حملات سایبری به سایت ها به منظور پایین آوردن سایت و افت کسب و کار، شما میتوانید امنیت سایت خود را به تیم آمینا گروپ بسپارید، چرا که با استفاده از تکنینک های پیشرفته امنیت سایت شما را به خوبی بر قرار می کنند.

پشتیبان گیری از سایت و ذخیره ی منابع

از دیگر مزایای پشتیبانی و نگهداری، ذخیره یک نسخه از اطلاعات و محتوا وب سایت شما می باشد. این ذخیره سازی به منظور بارگذاری مجدد مطالب در اثر بروز هر گونه مشکل برای وب سایت شما می باشد.

بررسی و به روزرسانی مرورگر

پشتیبانی سایت به سادگی می تواند با آپدیت های دوره ای مرورگر ها مانع از بروز مشکلاتی همچون ایجاد تغییرات و یا کاهش کیفیت سایت جلوگیری نماید.

نکات مهم در رابطه با نگهداری وب سایت

نگهداری وب سایت به منظور انجام کار های لازم اجرا برای کسب و کار شما انجام میگیرد.

در این قسمت به برخی نکات لازم جهت همکاری با شرکت پشتیبان اشاره می کنیم.

  • مدلسازی برای پروژه شرکت
  • بررسی تعهدات پشتیبان با دقت و توجه کامل
  • اطمینان از سازگاری وب سایت با تمامی مرورگر های سایت
  • گزارش کار بایستی از لحاظ هزینه وتعهدات ذکر شده با قرارداد مشابه باشند.
  • به منظور عدم از دست دادن اطلاعات از بک آپ یا همان پشتیبان گیری سایت خود به طور منظم اطمینان حاصل نمایید.

نگهداری سایت و تاریخ تعمیر

در صورت بروز هرگونه مشکل و بایستی تمام عوامل وب سایت بررسی شده و بهینه سازی شوند.

بهینه سازی یک بار انجام می گیرد، اما بر اساس محتوای سایت ممکن است باز هم به بهینه سازی نیاز باشد.

اعتبار دهی به کد منابع

برای این کار گواهی نامه ای با استاندارد های بین المللی ارسال می شود. توجه داشته باشید که این کار بایستی توسط افراد متخصص انجام گیرد. به علاوه به روز رسانی سایت بستگی به محتوا دارد.

به روز رسانی افزونه ها

به روز رسانی افزونه ها امری مهم در جلوگیری از آسیب رسیدن به سایت می باشد. از ویژگی آن میتوان به اضافه نمودن آپشن های جدیدی نظیر ماژول، پلاگین های محتوا و برنامه های وب اشاره نمود.

مدیریت محتوا

در واقع مدیریت محتوا شامل حذف اطلاعات منقضی و جایگزین اطلاعات به روز، بهره گیری از کلمات کلیدی مناسب و دقیق تر، اصلاح خطاهای املایی و در کل گسترش محتوا برای هر وب سایت می باشد.

پشتیبانی

همانطور که متوجه شدید حائز اهمیت ترین قسمت در پشتیبانی و نگهداری، بک آپ گیری وب سایت می باشد که حداقل ماهی یک بار باید انجام گیرد.

در این قسمت به برخی اشتباهات احتمالی در پشتیبانی وب سایت می پردازیم.

پیوندهای خارجی

پیوند های خارجی به صورتی است که باعث می شود، کاربران با مشاهده مطلبی در یک وب سایت به دنبال آن در سایتی دیگر می روند.

حالا در صورتی که این لینک ها به صورت اشتباه داده شوند، نتیجه خوبی برای صاحب سایت به دنبال نخواهد داشت. چرا که این عمل سبب تاثیر منفی بر رتبه سئو و صفحه خواهد بود و در نهایت برای ارتقاء سطح و سئو سایت باید هزینه نمود.

لینک های داخلی خراب

نمایش کلمه  Not found در نتیجه جستو جو یک کاربر، در نتیجه بروز اشتباهاتی نظیر: پیکربندی اشتباه گواهینامه SSL،  مسیریابی های اشتباه URL، مشکلات مربوط به بازنویسی مجدد و مشاهده مشکلات در فایل  htaccessمشاهده می شود.

سازگاری مرورگر

با توجه به اینکه تکنولوژی مدام در حال پیشرفت می باشد، به روز رسانی اجزای سخت افزار، سیتم عامل، پلاگین، استاندارد ها و… الزامی است.

به علاوه عدم سازگاری سایت با مرورگر ها باعث عدم ایجاد اعتماد سرمایه گذاران به اطلاعات سایت می شود.

تغییرات تکنولوژی

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی و افزایش کاربرانی که از طریق تلفن های همراه به جستو جو می پردازند، از سال 2015 با تهدید گوگل سایت هایی که فاقد نسخه موبایلی بودند، به این آپشن مجهز شدند و دیگر سایت ها مشتریان خود را از دست دادند.

هکرها و حملات سایبری

با توجه به ضرر و زیان و گاه آسیب جبران ناپذیر در نتیجه هک شدن و یا از دادن اطلاعات کسب و کارتان، به شدت در نگهداری از وب سایت خود احتیاط نمایید.

سرورهای خراب

در برخی موارد شاهد از کار افتادن سرور ها می باشیم. اما با کنترل منظم سایت میتوانیم از عملکرد آن اطمینان یابیم.

مواردی که باید بررسی شوند شامل موارد زیر می باشند:

نام دامنه

اطمینان از درستی نام دامنه و اطلاع از مدت اعتبار آن

آمار وب

نصب برنامه هایی جهت داشتن آمار بازدید ها و شناسایی منابع ورود بازدید کننده ها

محتوا

به روزرسانی محتوای سایت امری الزامی است.

آزمایش کردن

برای مثال در صورتی که صاحب یک سایت خبررسان باشید، باید اطلاعات بارگذاری شده در سایتتان برای مدتی بررسی شود تا صحت اطلاعات سایتتان تایید شود.

وارسی لینک ها

قبل از پیوند های داخلی و خارجی بایستی آنها را بررسی نماییم تا از جریمه موتور های جستو جو گوگل پیشگیری نماییم.

پشتیبان گیری

همانطور که در قسمت بالا گفته شد پشتیبانی مهم ترین قسمت در نگهداری از وب سایت می باشد.

طراحی

سازگاری با مرورگر ها و موبایل های هوشمند

چک کردن زمان بارگزاری

کم بودن زمان بارگذاری از دیگر نکات مثبت در گوگل می باشد.