سئو و بهینه سازی سایت چیست؟ عبارت SEO یا Search Engine Optimization به بهینه سازی سایت در موتورهای جست و جو از جمله گوگل، یاهو، بینگ، اسک، یاندکس و غیره گفته می شود که امروزه برخی از متخصصان Search Experience Optimization که به معنای بهینه سازی تجربه جست وجو می باشد را تعریف بهتری برای سئو می دانند.

هدف اصلی از سئو یا همان بهینه سازی سایت در موتور های جست و جو چیست؟

امروزه سئو بیشتر به بالا اوردن سایت در صفحه اول گوگل یا سایر موتور های جست و جو معنی می شود و راه کارهای آن به ظاهر ساده می باشد ولی در حقیقت مسیری دشوار با ترفند هایی متفاوت می باشد تا کاربر بتواند در کمترین زمان نتیجه ی جست و جوی خود را بیابد.

ارزش سئو در چیست؟

در سال های اخیر و روی کار آمدن دیجیتال مارکتینگ، اغلب شرکت ها بخش بیزینس آنلاین خود را گسترش دادند و خرید و فروش آنلاین قالب عمومی تری به خود گرفت.
واضح است که وب سایت نماینده ی فروش در فضای آنلاین (مجازی) است و لازمه ی یک بیزینس یا فروش موفق وب سایتی بهینه سازی شده می باشد.
هنگامی یک کاربر یا شرکتی از وب سایت خود به سود می رسد که گرافیک ، بدنه سایت و محتوای آن را به درستی بهینه سازی نماید.
درصورت جذب اعتماد مخاطبان آنلاین می توان در راستای موفقیت در کسب و کارآنلاین گامی مثبت برداشت و این کار با کمک تیم های سئوکار و بهینه ساز به راحتی و با سرعت بیشتری انجام می شود.

چگونه سایت را بالا بیاوریم ؟

دیده شدن در صفحه ی اول گوگل خواسته تمام کسانی است که کسب وکار آنلاین دارند تا بتوانند بازدید های بیشتری بدست اورده و بر درصد فروش خود بیفزایند.
این فرایند راهکارهای خاص خود را دارد که در ادامه اشاره خواهیم کرد.

تولید محتوای اصولی

به طور کلی محتوا بنیان و اساس یک سایت است و سایتی که محتوای مناسبی نداشته باشد نیازمند سئو هم نخواهد بود. برای بالا آمدن سایت گذاشتن زمان، دقت و هزینه بر تولید محتوا امری ضروری می باشد تا بتوان بر آن سایت سرمایه گذاری کرد و به نتیجه رسید.

کامل بودن محتوا

کامل بودن مطالب و توضیحات مفصل در هر موضوعی لازمه ی تولید محتوا می باشد به طور مثال در مقاله نویسی بین نویسندگان رقابت محسوسی وجود دارد و عموماً مطلبی زیر 4000 کاراکتر دیده نمی شود و معمولا این رقابت سبب گمراه شدن مشتری خواهد شد. لذا با تصمیمات درست در این شاخه می توان پتانسیل مثبت سایت را افزایش داد.

قرار دادن خود به جای کاربر

این روش برای تولید محتوا بسیار مفید می باشد که نویسنده خودش را به جای کاربر قرار دهد و از خود بپرسد اگر من این مشکل را داشتم چه چیزی سرچ می کردم ؟ و از زاویه های متفاوت این فرضیه ها را در مطلب خود بگنجاند.
نوشتن مطلب صرفا برای جست و جوگرهایی مانند گوگل تاثییری در جذب مخاطب نخواهد داشت.

استفاده از سایت Google Trends

برای بالا بردن تعداد بازدید ها خود را به جای کاربر قرار دهید و با استفاده از Google Trends کلماتی که کاربران سرچ می کنند را پیدا کنید و سعی کنید از همین کلمات در متون خود استفاده کنید.

ممنوعیت کپی رایت

طبق قانون های گوگل هر مطلبی که حاوی کپی باشد و توسط ربات های گوگل شناسایی شود مورد تایید نمی باشد. و رتبه ی سایت را کاهش می دهد. به همین سبب توصیه می شود مطالب سایت منحصر به فرد باشد و خودتون زمان گذاشته و مطلب مناسبی را تهیه نمائید.

استفاده از عنوان های پرسشی

طبق آمار های گرفته شده مطالبی که عنوان آنها پرسشی می باشد تعداد بازدید ها بیشتری داشته و بیشتر مورد قبول کاربران می باشد.

به روز رسانی مداوم مطالب

سعی کنید با بروزرسانی مطالب قدیمی سایت و یا ایجاد تغییرات کوچک در آن ها سایت را زنده نگه دارید زیرا گوگل به مطال جدید اهمیت زیادی می دهد.

استفاده از ویس و ویدئو در محتواها

صرفا نوشتن مقاله به بهبود سایت کمک نمی کند. استفاده از ویس های با کیفیت و ویدئو های مرتبط و آموزشی نیز در بالا آمدن سایت نقش بسزایی دارد.

لینک دهی داخلی

برای افزایش بازدید سایت خود از داخل یک نوشته یا برگه به سایر نوشته ها و برگه ها لینک بدهید با این کار به رباط های گوگل می فهمانید که صفحات دیگرسایت شما مهم هستند و مطالبی مرتبط با این صفحه دارند.

لینک دهی خارجی

در مطالبی که انتشار می دهید از منابع معتبر استفاده کنید و در صورتی که آن موضوع نیاز به توضیح بیشتری دارد به سایتی معتبر لینک خارجی دهید تا کاربر هنگام جست و جو دچار سردرگمی نشود.

بک لینک های مفید

لینک های خارجی در بالا آمدن سایت تاثیر زیادی دارد ولی تعداد آنها چندان اهمیتی ندارد. برخی به اشتباه فکر می کنند هرچه تعداد بک لینک های سایت بالاتر باشد سایت سریع تر به به صفحه اول گوگل راه می یابد.
در صورتی که تعداد بک لینک ها اهمیتی ندارد بلکه کیفیت و مفیدن بودن آنها مورد بحث است. در این راستا به سایت هایی بک لینک بدهید که افزایش تعداد بازدید شما را تضمین کنند.
از آنجایی که ساخت بک لینک توسط فرد از روش های سئو Black Hat می باشد در ساخت بک لینک باید توجه کرد که زیاده روی نشود و گوگل به شما مشکوک نشود.

استفاده از Social Media

تبلیغات و ایجاد صفحات مجازی در اینستاگرام، فیس بوک، تلگرام و.. به افزایش بازدید های سایت و در ادامه بالا آمدن سایت کمک می کند.

استفاده از هاست مناسب

در انتخاب هاست دقت کنید که پشتیبانی قوی داشته باشد تا در صورت بروز مشکل با تیکت زدن به سرعت برطرف شود.

Page Speed

سرعت سایت یا مدت زمانی که طول می کشد سایت لود شود در سئو و بالا آمدن سایت بسیار موثر است .استاندارد این مدت زمان 3 ثانیه می باشد. با کاهش ریکوئست هایی که کد های سایت ایجاد می کنند می توان سرعت سایت را بهبود بخشید.

کار تیمی

لازم به ذکر است که برای بالا آوردن یک سایت به صورت اصولی و طبق الگوریتم های گوگل کار تیمی و همزمان چند نفر بر روی سایت بسیار موثر می باشد و در مدت زمان کمتری نتیجه حاصل می شود.
کار سئو نیازمند صبر و حوصله می باشد زیرا یک تا 6 ماه برای نتیجه گرفتن زمان نیاز است.

خدمات سئو در آمینا گروپ

آمینا گروپ ، مجموعه ای تخصصی با کادر حرفه ای، با تجربه و جوان از سال 1390 فعالیت خود را در زمینه سئو و بهینه سازی سایت آغاز کرده است و این تضمین را به مشتریان خود خواهد داد که سایت مورد نظر آن ها را در کمترین زمان و طبق اخرین الگوریتم های گوگل بهینه سازد.

برای انجام سئوی سایت شما توسط آمینا گروپ در ابتدا جلسه ای برای تحلیل و بررسی سایت صورت می گیرد و پس از آن ایرادات و نقص های سایت شده و توسط تیم آمینا رفع می شوند و در انتها بر بهینه سازی سایت تمرکز می شود.
همینطور بهتر است بدانید هزینه و سرمایه ای که برای سئو سایت صرف می شود در واقع سرمایه گذاری بلند مدت شما بر تجارت الکترونیک خودتان می باشد، چراکه هرچه رنکینگ سایت در گوگل بالاتر باشد تعداد مشتریانی که به سمت شما جذب می شوند نیز بیشتر خواهد بود.

  1. ترفند های آمینا برای سئو سایت
  2. افزایش سرعت سایت
  3. اصلاح ایرادات سایت از پایه
  4. تولید محتواهای با کیفیت
  5. برند سازی های حرفه ای
  6. افزایش بازدید یونیک سایت
  7. تحلیل کار رقبای کاری شما
  8. ارائه یک برنامه رقابتی مناسب
  9. جذب مشتری از طریق بازدید سایت
  10. پشتیبانی مداوم سایت و به روز رسانی مطالب